сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Новинарот Васко Ефтов избркан од ТВ „Алсат М“

vasko_eftov

Последни вести

Емисијата на Васко Ефтов „Во Центар“ е тргната од програмата на телевизијата „Алсат М“.

Информацијата денеска на својот профил ја објави главниот уредник на телевизијата, Мухамед Зекири.

– Колку за информација, емисијата „Во Центар“ со автор на кој од хигиенски причини не сакам да му го споменам името повеќе нема да се емитува на „Алсат М“. Емисијата и до сега беше надворешен проект и не беше во продукција на „Алсат М“ и никогаш не беше подржана со уредувачката политика на ТВ „Алсат М“, пишува Зекири на Facebook профил.

Мухамед Зекири е главен фаворит на СДСМ и на СОРОС за нов директор на МРТВ. Цензурата доаѓа во време кога Васко Ефтов во повеќе наврати јавно ја критикуваше позицијата на СДСМ и начинот на кој Заев се обидува да дојде на власт.

Најчитани вести