ТОП,Македонија

Новинарските перјаници на Заев посакуваат крвопролевање на Велики Петок

Новинарските перјаници на Заев посакуваат крвопролевање на Велики Петок

Додека македонските граѓани со добра мисла, се спремаат за најголемиот христијански празник Велигден, новинарските перјаници на Зоран Заев, на ден Велики Петок, на македонските граѓани им посакуваат војна и крвопролевање, пишува Курир.

Без „око да им трепне“ во очи на најголемиот христијански празник, Бранко Тричковски во свој стил, со говор на омраза, упатува страшни желби за Македонија.

– Ќе правеле селска војна. Па правете ја! Ќе ве истребиме до последното моронче. Ние нема да ја повториме фаталната грешка на комунистите, пишува тој за Плусинфо.