среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Новинарството се претера: 24 Вести фатени како манипулираат

24vestislik

Последни вести

Жителите на селото Заграчани, каде во плевна е најдена премрзната жена, и на селото Шум на 30-ти декември добиле струја и патот бил прооден.

На телевизијата 24 Вести денес прва вест е дека жена од струшкото село Шум била пронајдена премрзната во плевна во селото Заграчани. Телевизијата соопштува дека жената има трет степен смрзнување на нозете, што асоцира на гагрена и ампутација.

Од медицински извори Нетпрес дознава дека жената е во стабилна здравствена состојба. Таа во моментов е во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија Свети Еразмо. Лекарите прават се што е во нивна моќ, ова смрзнување да мине без никакви последици.

-Ве информираме дека лицето Д.Ж, кое вчера 03.01.2015 год, од с. Заграчани – Струшко беше евакуирано од страна на на медицинскиот центар од Струга, е во стабилна состојба, соопштија од Центар за управување со кризи.

„Екипите на Здравствен дом ја пронашле дома без електрична енергија но премрзната во нозете. Таа е згрижена во болница каде се следи нејзината состојба која е оценета како критична“, објави 24 вести.

Жителите на селата Заграчани каде е најдена жената и на селото Шум на 30-ти декември добиле струја и патот бил прооден. Ова во најмала рака значи дека телевизијата 24 Вести, која важи за блиска на опозициската СДСМ, свесно лаже и манипулира.

Најчитани вести