сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Во продолжение имате можност да проследите повеќе фотографии и да видите каде живее светски познатиот дизјанер. Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

kelvin-klajn-naslovna

Последни вести

Во продолжение имате можност да проследите повеќе фотографии и да видите каде живее светски познатиот дизјанер. Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Зад модерниот имот кој се состои од пет спални соби и дури седум тоалети, а исто толку многу скриени тараси, стои потписот на дизајнерот Пол Меклин, алијас Келвин Клајн.

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Мора да признаете дека има нешто посебно привлечно гледано и аналитички од домовите на познатите луѓе во музиката, филмот, модата. Особено на оние кои важат за поборници на одредена, отмена естетика, на која и се восхитува половина свет.

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Навистина е занимливо да ѕиренете во нивниот дом, и да видите која е нивната идеја за уредување на ентериерот и просторот каде што живеат. Еве вистинска можност да го доловите раскошот на резиденцијата на дизајнерот Паул Меклин во Лос Анџелес.

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Дали ви се допаѓа новиот дом на Келвин Клајн?

Новиот дом на Келвин Клајн е уреден во модернистички стил. Современиот дизајн се осликува во стаклените ѕидови, огромниот (бескраен) базен, чистите линии, како и гламурозниот влезен ходник во облик на мост над водопад.

Најчитани вести