вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Новиот кикс на Монако нова шанса за ПСЖ

Без победник во првиот натпревар од ова коло во француската Прва лига

monako

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши премиерниот натпревар од 20. коло во француската Прва лига, пресметката помеѓу екипите на Монпеље и Монако.

Се освен убедлива победа на актуелниот шампион ПСЖ во денешниот дуел против фенерџијата на табелата, тимот на Ајачио ќе се смета како вистинска сензација, а обврска да слават во дуелот со гостинскиот тим на Сошо имаат и фудбалерите на Лион.

Денеска на програмата: Бордо – Тулуз, Ајачио – ПСЖ, Генгамп – Сент Етјен, Рен – Ница, Лион – Сошо, Валенсиен – Бастија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести