Спорт

Новиот кикс на Монако нова шанса за ПСЖ

Новиот кикс на Монако нова шанса за ПСЖ

Без победник, 1:1, заврши премиерниот натпревар од 20. коло во француската Прва лига, пресметката помеѓу екипите на Монпеље и Монако.

Се освен убедлива победа на актуелниот шампион ПСЖ во денешниот дуел против фенерџијата на табелата, тимот на Ајачио ќе се смета како вистинска сензација, а обврска да слават во дуелот со гостинскиот тим на Сошо имаат и фудбалерите на Лион.

Денеска на програмата: Бордо – Тулуз, Ајачио – ПСЖ, Генгамп – Сент Етјен, Рен – Ница, Лион – Сошо, Валенсиен – Бастија.