Магазин

Новиот спот на Faith No More сниман во Македонија и од домашен тим

Новиот спот на Faith No More сниман во Македонија и од домашен тим

Светски популарниот рок бенд Faith No More го објави спотот за својата песна „Cone Of Shame“. Видеото е снимано во Македонија, од македонска екипа.

Режисер на видеото е Гоце Цветановски од македонската компанија Lynx Animation Studios, во чија продукција е видеото. Во спотот глумат неколку македонски актери меѓу кои и Митко Апостоловски.

Басистот на бендот вели дека иако можеби полесно би им било да го снимаат видеото во Аризона или Њу Мексико, но во Македонија (каде што бил неколкупати) почувствувал посебен „вајб“, а режисерот Цветановски одлично ја пренел нивната визија.

Песната „Cone Of Shame“ е дел од последниот албум на американскиот рок бенд, Sol Invictus.

Во продолжение погледнете го видеото: