четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Ново исчезнување на малолетничка во Србија

ivana

Поврзани вести

Исчезна уште едно малолетно девојче во Србија. Четиринаесетгодишната Ивана Подрашиќ од Белград последен пат е видена на 29 јули.

Од српското МВР информираат дека таткото на девојчето го пријавил исчезнувањето и дека полицијата работи на нејзиното пронаоѓање.

Последен пат Ивана е видена на 29 јули кога се упатила кон Канеревиот рид. Од тогаш и се губи секаков траг, напишано е под фотографијата на сликата од девојчето на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести