сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ново лицемерие на Заев – Го скандализира Законот за следење на комникации, кој е поддржан и од СДСМ

zoran_zaev_epa_inset_1

Последни вести

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денес објави материјали со кои се обиде да го скандализира носењето на законот за следење на комуникации.

Заев очигледно сакаше да ја изманипулира македонската јавност, но фактите по којзнае кој пат го демантираат опозицискиот лидер, пишува „Курир“.

За законот за следење на комуникации гласаа најблиските соработници на актуелното и минатото раководство на СДСМ.

За законот гласале Радмила Шекеринска, Тито Петковски, Наташа Савова, Игор Ивановски, Сафет Бишевац, Оливер Спасовски, Горан Минчев, Весна Бендевска, Митре Велјановски.

Законот е усвоен со двотретинско мнозинство со 94 гласа, а СДСМ велеше дека тој е во склад со европските стандарди. За истиот, во македонското Собрание се гласало на 13-ти септември 2012-та година.

Овој чекор на Заев е големо лицемерие бидејќи тогашните пратеници на СДСМ гласале ЗА, да се донесе овој закон и го поддржале истиот.

ЕВЕ КОИ ПРАТЕНИЦИ ГО ПОДДРЖАА НОСЕЊЕТО НА ОВОЈ ЗАКОН:

glasaleee

glasalee22

glasalee33

Најчитани вести