петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ново покачување на платите во администрацијата од септември

pari

Последни вести

Вработените во администрацијата ќе го добијат следното покачување на платата во септември-октомври годинава, потврди денеска ресорниот министер Иво Ивановски.

Одговорајќи на новинарски прашања на прес-конференцијата по повод измените на Законот за архивски материјал, Ивановски рече дека во тек се напорите и проценките кога да се спроведат и останатите најавени мерки според секторите со кои јавноста е исто така информирана.

Најчитани вести