сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Ново поскапување на горивата од понеделник

goriva

Последни вести

 

Идниот понеделник можеме да очекуваме значително поскапување на нафтените деривати во Македонија.

Проценките се дека литар гориво би можел да поскапи од еден до 3 денари.

Минатиот понеделник нафтените деривати поскапеа за 3 денари по литар па сега ЕУРОСУПЕР 95 се продава за 72 денари по литар, 98 октанскиот е два денари поскап, а дизелот се точи за 57,5 денари по литар.

Најчитани вести