сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ново повеќенаменско игралиште во село Иванковски, велешко

igraliste

Поврзани вести

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески и градоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев денес ќе го предадат во употреба повеќенаменското спортско игралиште во с. Иванковци.

Ова игралиште е дел од проектот за изградба на 100 повеќенаменски игралишта низ целата држава.

Најчитани вести