вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Ново Село денеска без вода

voda01

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода останале дел од корисниците од населеното место Ново Село во општина Ѓорче Петров.

Од препријатието соопштуваат дека дефектот настанал денеска околу 11:15 часот на улицата Тиранска број 40, а без вода останале жителите од улиците Тиранска, Пелинце и Антон Чехов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести