недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Нови видеа на МВР: Верските хулигани ја каменуваат полицијата!

protesti(1)

Последни вести

Врз основа на овие видео снимки, но и снимките од медиумите Министерството за внатрешни работи досега идентификуваше голем дел од најекстремните и најагресивните насилници кои минатиот петок дивееја во центарот на Скопје, повредија 30 полициски службеници и демолираа згради на државни институции.

МВР апелира до граѓаните ако било кој граѓанин препознае некого од хулиганите, може да го пријави истото на телефонскиот број 192 или во најблиската полициска станица.

Без разлика дали пријавата би била анонимна, соодветните полициски служби ќе постапат и доколку се потврди идентитетот, против насилниците ќе бидат преземени соодветни законски мерки.

МВР апелира граѓаните да не дозволат да бидат вовлекувани во ничии сценарија, ниту во какви било насилни инциденти, бидејќи ќе бидат преземани најригорозни мерки и нема да се толерира нарушување на мирот и безбедноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести