среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Новогодишни пакетчиња за децата на мировниците

deca_mirovnici

Последни вести

Децата на припадниците на АРМ кои се распоредени во мировните мисии надвор од Република Македонија „Одлучна поддршка“, ,,АЛТЕА“ и ,,УНИФИЛ“ денеска добија новогодишни пакетчиња.

На церемонијата во Домот на АРМ присуствуваа и министерот за одбрана Зоран Јолевски и Началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески.

Јолески и Котески на присутните им посакаа многу здравје и успех во Новата година, а на поделбата на пакетчињата и претходеше драмската претстава  „Дедо Мраз на гости кај…“.

Најчитани вести