недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Новогодишни пакетчиња за децата од Јавната установа за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми „25 МаЈ“

IMG_1453

Последни вести

Волонтерите од Народната канцеларија на Претседателот на Република Македонија во Скопје, денеска приредија новогодишен прием за децата од Јавната установа за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми „25 Мај“ од Скопје во Народната канцеларија во Скопје. Честитајќи им ги Новогодишните и Божиќните празници на децата, волонтерите им посакаа многу среќа, радост, добро здравје и им подарија новогодишни пакетчиња.

На приемот беше прикажан анимиран филм, а беше организирана и работилница на која децата ги пренесоа своите импресии од средбата преку цртежи.

Новогодишниот прием, беше организиран од волонтерите од Народната канцеларија во Скопје со поддршка од Кабинетот на претседателот на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести