петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Новогодишните подароци ги откриваат неговите чувства

Работите кои мажите ги подаруваат не се само знак дека им е до вас, туку и потврда за она што го чувствуваат. Затоа добро размислете што годинава ќе добиете за новогодишните и божиќните празници.

couple-giving-christmas-gifts

Поврзани вести

Мажите и нивните чувства можете да ги откриете по подароците. Работите кои мажите ги подаруваат не се само знак дека им е до вас, туку и потврда за она што го чувствуваат. Затоа добро размислете што годинава ќе добиете за новогодишните и божиќните празници. Тој мал знак на внимание ќе ви каже, се што не сте знаеле за вашата врска.

Патување

Без разлика на тоа дали станува збор за викенд во некоја од европските метрополи или на планина, знајте дека сте со романтична душа која смета дека секое искуство е побогато и поубаво со вас. Затоа уживајте во неговиот подарок.

Гаџет

Ако ви подари ајпод во кој ги има вашите најдраги песни, неговото срце ви припаѓа вам. Но, ако ви го подари иако знае дека повеќе сакате часописи и книги, тогаш погрешил, токму како и вие со изборот на момче.

Накит

Мажите подаруваат накит кога врската ја сметаат за сериозна, а истовреме сакаат и вие на тој начин да почнете да ја доживувате. Ако ви го купил парчето кое навистина ви се допаѓа, вашето момче навистина е злато.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести