понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Новогодишно обраќање на Лино Червар

cervar

Последни вести

Тренерот на Металург Лино Червар преку клупскиот ТВ канал имаше новогодишно обраќање.

Хрватскиот стратег им се извини на сите фанови на Металург, на сите љубители на ракометот во Македонија за разочарувањата во изминатите два-три месеци.

Тој воедно вети дека од идната година Металург повторно ќе се врати на старата слава, со македонски концепт, со македонски таленти и дека идната година повторно ќе видиме еден атрактивен и квалитетен Металург.

Најчитани вести