понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Новоизбраните обвинители ќе дадат свечена изјава во Собранието

sobraine

Последни вести

Новоизбраните членови на Советот на Јавни обвинители Јасна Жежова и Љубомир Јовески денеска ќе дадат свечена изјава пред претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски.

Најчитани вести