четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Новото лого на „Телма“ со сомнително креативно потекло?

Логото кое пред еден месец телевизијата „Телма“ го презентираше како нов креативен дизајн кој требаше да го замени нивното старо лого е со „сомнително“ креативно потекло, пишува порталот „Курир“.

telma-zaev-1

Поврзани вести

Логото кое пред еден месец телевизијата „Телма“ го презентираше како нов креативен дизајн кој требаше да го замени нивното старо лого е со „сомнително“ креативно потекло, пишува порталот „Курир“.

Имено, порталот пренесува фотографии од лого кое е многу слично на новиот дизајн на логото од новиот визуелен идентитет на „Телма“, а кои се појавија на интернет.

telma-logo-top-smart

Останува прашањето: Кој од кого ја украл идејата? Иако датумите не лажат, проценете сами.

Најчитани вести