сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ножеви играле при расправија меѓу две семејства во Битола

g_noz1

Поврзани вести

Дваесетгодишниот Е.В. и дваесет и деветгодишниот Ф. В., двајцата од Битола добија кривични пријави бидејќи физички гнападнале А.В.

Е.В. го нападнал А.В. а Ф.В. со нож и нанел повреда на М.В. По ова, исто така пријавените физички го нападнале и Н.В., на кој му ја скршил ракат и му нанеле повреди во пределот на главата.

При обид да ги раздели, Д.И. бил удрен со метален предмет во пределот на главата и задржан на лекување болницата во Битола. На пријавените им е одредена мерка притвор во траење од по 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести