недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нсилни протести во Бејрут: Еден демонстрант загина, a 13 се повредени

Ден по насилните протести во Бејрут премиерот на Либан, Тамам Салам навести дека најверојатно ќе поднесе оставка.

Нсилни протести во Бејрут: Еден демонстрант загина, a 13 се повредени (Фото: Ројтерс/ Мохамед Азакир)

Нсилни протести во Бејрут: Еден демонстрант загина, a 13 се повредени (Фото: Ројтерс/ Мохамед Азакир)

Поврзани вести

Демонстрант загина и 13 се повредени за време на вториот ден од насилните протести во Бејрут организирани поради корупција, проблеми во судството и неефикасност на Владата.

За време на судирите со демонстрантите полицијата употреби солзавец и гумени куршуми  (Фото: Ројтерс/Хасан Шаабан)

За време на судирите со демонстрантите полицијата употреби солзавец и гумени куршуми (Фото: Ројтерс/Хасан Шаабан)

За време на судирите со демонстрантите полицијата употреби солзавец и гумени куршуми. Еден демонстрант загина и 13 се повредени, наведуваат либански медиуми.

Ден по насилните протести во Бејрут премиерот на Либан, Тамам Салам навести дека најверојатно ќе поднесе оставка.

Најчитани вести