понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нуланд го посети кампот во Идомени и си замина без коментар

Нуланд пристигнала во кампот во 10:30 часот по локално време и била информирана од страна на членови на УНХЦР и Доктори без граници за ситуацијата во кампот.

Нуланд го посети кампот во Идомени и си замина без коментар

Нуланд го посети кампот во Идомени и си замина без коментар

Последни вести

 Американскиот помошник државен секретар за европски прашања, Викторија Нуланд денеска го посети кампот за бегалци во Идомени, јавија грчките медиуми.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, Нуланд пристигнала во кампот во 10:30 часот по локално време и била информирана од страна на членови на УНХЦР и Доктори без граници за ситуацијата во кампот.

Таа заминала од Идомени без да даде коментар.

Најчитани вести