вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Нуркач почина при потрагата на жртвите од потонатиот ферибот

trajekt-juzna-koreja-foto-ap-1397632896-480667

Последни вести

Нуркач почина за време на потрагата по жртвите од јужнокорејскиот ферибот, што потона минатиот месец.

Педесет и тригодишниот нуркач паднал во бесознание за време на нуркањето.

Бројот на потврдени смртни случаи во фериботот, што потона на 16 април, веќе изнесува 260, а уште 42 лица и натаму се уште се водат како исчезнати, иако практично нема шанси да преживеале.

На овој начин, реалната бројка на загинати веројатно ќе изнесува 302 од вкупно 476 лица, колку што биле на палубите на фериботот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести