вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нуркачи во Калиманци трагаат по возилото и возачот

kalimanci

Последни вести

Екипи на специјалните единици нуркачи го пребаруваат езерото Калиманци во месноста Рибнички Мост на меѓународниот пат за Бугарија, каде се претпоставува дека се наоѓа возилото и телото на 43-годишниот Дејан од каменичка Дулица.

Увид на местото на несреќата каде вчера околу 16 часот испливало телото на 31-годишната Тања С. врши полицијата во присуство на јавен обвинител. Во близина на акумулацијата се пронајдени траги на автомобил, но не се пронајдени ниту автомобилот, ниту друго лице во водите на Езерото.

Според информации од полицијата обдукцијата извршена синоќа на телото на починатата жена покажала дека смртта кај неа настапила од давење.

Надлежниот јавен обвинител интензивно работи на расветлување на причините за смртта.

Најчитани вести