четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обама на самитот ЕУ- САД на 26-ти март во Брисел

Шанса Обама да ги поправи односите со Европската унија, по бранот шпионажи

obama zagrizen

Поврзани вести

Американскиот претседател, Барак Обама, на 26-ти април ќе пристигне во Брисел за да учествува на самитот на Европската унија и Соединетите Американски Држави, рекол неименуван европски дипломат.

Се очекува на тој самит да му се пружи прилика на Обама да ги поправи врските со ЕУ по тензиите предизвикани од шпионажата на Вашингтон на клучни европски претставници.

Лидерите на тој самит, исто така, би требало да ги разгледаат преговорите на двете страни за создавање на најголемата зона на слободна трговија на светот, за да се поттикне раст на економиите и отворање на работни места.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести