четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

Обама наполни 55 години, последен роденден во Белата куќа

obama

Последни вести

Американскиот претседател Барак Обама го прослави 55-от роденден – последен во Белата куќа.

Обама со своето семејство беше на вечера каде уживаа во омилените италијански специјалитети со морски плодови.

Во сабота, американскиот претседател со семејството ќе замине на годишен одмор, а половина од месецот ќе помине на островот Марта Винјард во Масачусетс.

Среќен роденден на претседателот Обама му посака потпретседателот Џозеф Бајден кој на Твитер објави фотографија „нараквица на пријателство на Џо и Барак“.

–  Мој брат, засекогаш најдобар пријател, наведе Бајден.

Најчитани вести