вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Обама: Повеќе опции како одговор за кризата на Крим

belata-kuka

Поврзани вести

Претседателот на САД одржа седница на Советот за национална безбедност, информираат од Белата куќа. Во соопштението се истакнува дека на средбата се разгледувале различни варијанти на дејствување во однос на Русија како одговор на ситуацијата во Крим, пренесе „Интерфакс“.

На седницата беа вклучени државниот секретар на САД, Џон Кери, кој денеска треба да пристигне во Киев, министерот за одбрана на САД Чак Хејгл, како и претседателот на Здружениот комитет на генералштабовите на вооружените сили на САД, генерал Мартин Демпси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести