недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обама пристигна во Преторија

obama 1

Поврзани вести

Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Јужна Африка, за да присуствува на церемонијата во спомен на Нелсон Мандела, пренесе „АФП“.

По 16-часовниот лет, авионот што го превезувал Обама и неговата сопруга Мишел, слетал на воениот аеродром во Преторија.

Претхотно на аеродромот пристигнаа авионите на кинеските и германските лидери, кои исто така ќе присуствуваат на церемонијата во чест на поранешниот претседател на Јужноафриканската Република.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести