четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 2

Обама: Светот да му даде шанса на Трамп

Важно е светот да не носи избрзани заклуоци туку да му пружи шанса на новиот претседател, посочи Обама.

donald-tramp-barak-obama-foto-profimedia-1442313076-741055

Последни вести

Американскиот претседател во заминување Барак Обама на самитот на земјите од Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК) апелираше до светските лидери да му пружат шанска на неговиот наследник Доналд Трамп.

Во обраќањето на собирот на младите Јужноамериканци во рамките на самитот Обама апелираше до светот да биде трпелив со Трамп.

Обама одговарајќи на низа прашања за Трамп и неговата политика посочи дека „луѓето во Америка, бидејќи САД е голема држава, по секои избори се несигурни“.

– Важно е светот да не носи избрзани заклуоци туку да му пружи шанса на новиот претседател, посочи Обама.

Најчитани вести