сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Обама: Верувам дека Олимпијадата во Сочи ќе биде безбедна

За Обама Сочи е безбеден град

barak obama

Поврзани вести

Американскиот претседател, Барак Обама, изразил уверување дека Зимските олимписки игри во Сочи ќе бидат безбедни и дека сите Американци кои имаат желба да одат на тоа натпреварување тоа можат слободно да го сторат.

Обама смета дека е во ред и неговите пријатели и сите оние кои што сакаат да одат на овој голем спортски настан.

„Би рекол дека верувам во безбедноста на Сочи, а факт е дека ризикот при одржување на така големи меѓународни собири се’ уште постои“, рекол Обама во интервју за „Си- Ен- Ен“.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести