сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Обама вети заем од еден милион долари за Јордан

obama

Последни вести

Американскиот претседател Барак Обама вети заем од еден милион долари за Јордан, како и обновување на петгодишниот пакет помош, пренесе „Ројтерс“.

Претседателот ја објави веста за време на средбата со јорданскиот крал Абдула Втори во Калифорнија.

Јордан е еден од најблиските сојузници на САД и главен дипломатски посредник во немирниот регион на Блискиот Исток.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести