среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Обама загуби облог, должи две гајби пиво на канадскиот премиер

obama harper

Поврзани вести

Белата куќа во понеделник во канадската амбасада во Вашингтон ќе испрати две гајби пиво откако американскиот претседател Барак Обама загуби облог со канадскиот премиер Стивен Харпер за резултатите од хокеј натпреварите на Зимските олимписки игри во Сочи.

„Во понеделник праќаме две гајби домашно пиво“, соопштил доцна синоќа Советот за национална безбедност на Белата куќа.

Во соопштението се додава дека пивотот ќе биде збогатено со мед до градините на Белата куќа. Како и во 2010 година, Обама и Харпер се обложија кој подобро ќе се пласира. Канада, како и во 2010 година, беше подобра од Американците.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести