недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Обемна акција на МВР – Полицијата апси јатаци на терористи

Утринава почна обемна акција на МВР за пронаоѓање и лишување од слобода на лица, соработници и логистичари на криминално-терористичката група од кумановската Дива Населба.

mvr-500

Поврзани вести

Утринава почна обемна акција на МВР за пронаоѓање и лишување од слобода на лица, соработници и логистичари на криминално-терористичката група од кумановската Дива Населба.

Според информациите до кои дојде Нетпрес, веќе се приведени неколку јатаци и согласно договорот со надлежниот обвинител за гонење организиран и сериозен криминал, веднаш ќе се носат пред надлежниот судија.

Продолжуваат уште неколку претреси во скопско и кумановско.

Најчитани вести