петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обетки на Мерлин Монро продадени за 185.000 долари

monro

Поврзани вести

Гламурозните обетки кои Мерлин Монро ги носела на премиерата на филмот „Тетовирани рози“ во 1955-та година се продадени на аукција за 185.000 долари.

Луксизните обетки ги купил трански колекционер, а продадени се во рамки на дводневната продажба на холивудски сувенири на аукциската куќа „Џулијанс“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести