четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Обид за братоубиство во Велешта

pistol ubistvo

Последни вести

Обид за убиство се случил ноќеска, пет минути по полноќ во струшкото село Велешта.

Како што информира потпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, 44-годишен жител од селото се обидел да го убие својот десет години помлад роден брат.

-Пријавениот, прво го удрил со пиштол својот брат, а потоа пукал и го повредил во слабината. Повредениот е пренесен во Општата болница во Струга каде што му е укажана соодветна медицинска помош и е надвор од животна опасност, вели Димоски.

Лицето што пукало веднаш избегало од местото на несреќата, а полицијата презема мерки за негово пронаоѓање.

Најчитани вести