петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обид за разбојништво во казино во Струга

Лицето побарало пари, а откако вработените му се спротивставиле, истото излегло од објектот и заминало во непознат правец.

razbojnistvo

Поврзани вести

Синоќа 02,55 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“ во казино „Сенатор“ непознато лице маскирано со закана со пиштол се обидело да изврши разбојништво над вработените.

Имено, лицето побарало пари, а откако вработените му се спротивставиле, истото излегло од објектот и заминало во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести