среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Обид за самоубиство во водите на Вардар

vardar

Поврзани вести

Обид за самоубиство попладнево се случил во Скопје во близина на мостот Обединети нации.Како што дознава Курир, 63-годишниот скопјанец Ц.Т. околу 17:30 часот се фрлил во водите на реката Вардар, обидувајќи се со давење да си го одземе животот.

За среќа скопјанецот не успеал да се самоубие, бидејќи набрзо бил изваден од водите од страна на случаен минувач, по што без повреди е пренесен во ГОБ „8 Септември“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести