петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Обид за тешка кражба во црквата „Св. Ѓорѓија“

crkva1

Последни вести

Непознат сторител со погоден алат се обидел да изврши тешка кражба во црквата „Св. Ѓорѓија“ во скопско Зелениково.

Со тоа крадецот причинил материјална штета од околу 3.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести