понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Обид за убиство во Аеродром – двајца прободени со нож

noz3

Последни вести

Околу триесет минути по полноќ, на булеварот АСНОМ, во близина на зграда бр.25, три-четири засега непознати лица извршиле убиство во обид над Д.Б.(23) и С.Р.(22).

Еден од непознатите лица им нанело неколку убоди со нож во пределот на телата.

Д.Б. е во шок соба и се наоѓа во критична состојба. СВР-Скопје презема мерки за пронаоѓање на лицата.

ubistvo_thumb_medium500_375 ubistvo-1_thumb_medium500_375 ubistvo-2_thumb_medium500_375

Најчитани вести