петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Обид за убиство во Кичево

Пријавениот во саботата со намера да убие испукал еден куршум кон И.С. од селото Зајас ранувајќи го во левата натколеница.

Pishtol-so-raka

Последни вести

Кривична пријава за убиство во обид поднела полициската станица од Кичево против А.А. (55) од кичевското село Горно Строгомиште, кој исто така добил и притвор од 48 часа, информира СВР Охрид.
Пријавениот во саботата со намера да убие испукал еден куршум кон И.С. од селото Зајас ранувајќи го во левата натколеница.

Настанот се случил околу пладне на улицата Маршал Тито во Кичево. Откако се сретнале, двајцата почнале да се расправаат, а потоа и да се тепаат, по што А.А. извадил пиштол марка „Црвена застава“ калибар 7,65 милиметри што го поседувал со одобрение и испукал еден куршум. Набрзо потоа, тој е приведен во полициската станица во Кичево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести