сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обида за атентат врз српскиот премиер?

vucic6

Последни вести

Автомобил „Шкода суперб“ со полна брзина вчера попладне се судри со возило „Ауди“ од колоната на премиерот Александар Вучиќ во Белград.

Српскиот премиер не е повреден, а истрагата за инцидентот е во тек.

Возилото „Шкода суперб“ е во сопственост на Управата за заеднички работи на Владата на Србија, а возачот бил вработен таму.

За време на несреќата улицата по која поминувала колоната била под посебно полициско обезбедување бидејќи претходно било најавено поминувањето на премиерот Вучиќ. Во текот на судирот на улицата биле распоредени седум припадници на сообраќајната полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести