сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Обил возило и украл пиштол

пиштол-670x400

Последни вести

Вчера околу 12 часот во Скопје, на ул.„Христо Татарчев“,  на паркинг простор непознат сторител со употреба на физичка сила ја откорнал рачката на левата врата, а потоа со погоден предмет делувал на вратата од ПМВ „фолксваген голф“ со сопственост на С.С.(55) од Скопје, информира полицијата.

Разбојникот влегол внатре, извршил пребарување, при што од задното седиште одзел машка ташна во која имало пиштол марка „Црвена Застава“.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести