вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Обилните дождови ја излеаа Крива река

Водостојот на Крива река во атарот на селото Шопско Рударе е на критично ниво и се заканува да поплави ниви, бавчи и куќи кои се наоѓаат во близина на течението.

kriva reka

Последни вести

Водостојот на Крива река во атарот на селото Шопско Рударе е на критично ниво и се заканува да поплави ниви, бавчи и куќи кои се наоѓаат во близина на течението.

Добра вест е што по обилните врнежи утринава не врне, а метеоролозите најавуваат затоплување и дожд со намален интензитет, пишува порталот Абераџија од Кратово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести