четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обивале автомати за кафе низ Охрид и „заработиле“ 10.000 денари

policija1-630x420

Поврзани вести

Две момчиња од Охрид насилно отворале автомати за кафе од каде што украле околу 10 илјади денари, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Дваесет и едногодишниот Р.Ф. и четири години помладиот Д.Т., во период од 25-ти март до четврти април, насилно отворале кафемати низ Охрид од каде што украле околу 10 илјади денари.

Полицијата против нив поднесе кривична пријава за тешка кражба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести