петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Објавен огласот за првите вработувања во „Маркард“

markard500

Поврзани вести

Германската компанија „Маркард“ ги објави првите огласи за вработување. Фирмата бара пет лица – менаџери и тоа за финансии, производство, квалитет, човечки ресурси и логистика.

Огласите се достапни на интернет страната Вработување.мк. Таму заинтересираните лесно можат да се информираат за сите услови кои треба да се исполнат.

Ако се има во предвид забрзаната динамика на работа во индустриската зона Караслари, овие огласи се очекувани за велешани. Оваа инвестиција вредна 35 милиони евра е прва поголема странска инвестиција во Велес.

Фабриката би требало започне со производство во јуни наредната година, a како што беше најавено оваа фабрика ќе отвори околу 600 работни места.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести