четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Објавена досега невидена снимка од Тоше! (ВИДЕО)

Баш онаков каков го знаеме, непосреден, мил, со широко срце, благороден, полн со љубов за секого… Седнат во кафеана, распеан на маса.

tose-proeski-640x360

Поврзани вести

Навршија девет долги години, откако засекогаш не напушти нашиот македонски славеј, човек со ангелско лице и глас, Тоше Проески. Денес (16.откромври) голем број обожаватели се потсетуваат на пејачот што остави врежана трага меѓу сите нас, како со своите песни, така и со хуманитарните дела по кои беше познат.

Имено, на официјалната фан страница од интернационални обожаватели на Тоше на Фејсбук се најде досега невидена снимка, а ја објави турска обожавателка.

Баш онаков каков го знаеме, непосреден, мил, со широко срце, благороден, полн со љубов за секого… Седнат во кафеана, распеан на маса.

Велеше „Не сакам да ми симнувате капа, сакам само да се гордеете со мене“, а ние би додале дека засекогаш сме твои -потпишуваме!

Погледнете:

 

Најчитани вести