среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 45

Објавена фотографија од напаѓачите во бриселскиот аеродром

napagjachi-brisel-1

Поврзани вести

Првата фотографија од можните напаѓачи во аеродромот во Брисел се појави на интернет.

Станува збор за двајца мажи кои што носат црни блузи.

Фотографијата наводно е од надзорните камери.

Инаку претходно светските медиуми пишуваа дека напаѓачите од Брисел најверојатно учествувале и во нападите во Париз од ноември минатата година. Повеќе за тоа на следниот линк.

 

Најчитани вести