Магазин

Објавете им војна на токсините: Сок што го прочистува организмот

Објавете им војна на токсините: Сок што го прочистува организмот

Кога станува збор за исхраната, на луѓето им е многу тешко да се придржуваат до здравите навики.

За среќа, природата ни подарила производи што можат буквално да направат чудо и да го исчистат вашето тело.

Еден од нив њ прокељот, главната состојка на овој пијалак што би требало да ви прејде во дневна навика. Просто, еден оброк дневно треба да го замените со овој сок и да го исчистите телото од глава до пета!

Состојки:

1 мал филџан крупни исечкан прокељ

1 јаболко исечено на поголеми парчиња

1 свежа банана

Половина филџан свеж магдонос

2,5 филџани вода

Подготовка:

Добро измешајте ги состојките во блендер додека не добиете глатка смеса. Ако смесата е премногу густа додадете уште малку вода.

И лекарите често им препорачуваат на нивните пациенти пијалак од прокељ, особени на оние што имаат проблеми со бубрезите. Имено, прокељот содржи мноштво антиоксиданси, витамини и минерали, но има и солно противвоспалително дејство.

Овој рецепт содржи природни и здрави состојки што ќе го разработат метаболизмот, ќе ви помогнат да го исчистите телото на природен начин, но и да изгубите некој килограм.