Македонија

Облачен и дождлив ден со температура до 14 степени

Облачен и дождлив ден со температура до 14 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со дожд и ветер.

Температурите ќе се движат од пет до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осмиот степен.