четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Облачен петок, со услови за дожд попладне

Облачно време со локален дожд попладне

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со услови за локален дожд, особено во попладневните часови.

На повисоките места ќе има услови за врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од нула до седум, а дневните од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести